KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Kopparstick 7437008
nr 743 7008
Kopparstick
3 st. Motiv från Kina, 1700-tal. Printed for Carington Bowles, London mm: 17, 5x26
Utrop:
1.500 kr
Såld:
750 kr
måndag 27 februari 2012
kl 18:10:09
700 kr
27 feb
Kopparstick
nr 743 7008
Kopparstick
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 750 kr |
måndag 27 februari 2012 |
27 feb
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik